S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Başlıklardan sorular hakkında cevaplara ulaşabilirsiniz.
 • Terapi Sürecim Ne Kadar Sürer?
  Psikolojik sıkıntılar oldukça içe içe geçmiş sebeplerle gelişir, bu sebeple danışanı tanımadan, problemi anlamadan seans sürecinin ne kadar süreceğini bilmemiz mümkün değildir. İlk seans sonunda ise, sadece kabaca bir tahminde bulunabiliriz, bu ise kesinlikle bir taahüt olarak kabul edilmemelidir.
 • Yaptığımız görüşmelerin içeriği her hangi birisi ile paylaşılıyor mu?
  Görüşmeler tamamen terapist ve danışan/lar arasında tam bir gizlilik içerisinde gerçekleşmektedir. Görüşme içerikleri danışan onayı olmadan üçüncü kişiler ile paylaşılmamaktadır.
 • Seanslar Hangi Sıklıkta Yapılıyor?
  Psikoterapi haftada bir sıklıkla ilerleyen düzenli bir çalışmadır. Seanslar danışanın programı el verdiği sürece, haftada bir, aynı gün ve aynı saatte yapılmaktadır.
 • Seans Görüşmeleri Arasındaki Süreçlerde Terapisti Arayabilir Miyim?
  Terapist danışan için her daim ulaşabilir olmaktadır. Fakat seanslar arasında geçen süre içerisinde, seans içeriğinde görüşülen konulara dair WhatsApp yazışması veya sesli ya da görüntülü arama şeklinde görüşmeler yapmamaktadır.
 • Aile Danışmanlığı Süreci Nasıl İşler?
  Aile danışmanlığında ilk seansa çiftler birlikte katılırlar. İkinci ve üçüncü seanslarda çiftler ile bireysel görüşmeler yapılır. Aksi bir durum ve ihtiyaç olmadığı sürece bireysel seansları takip eden tüm seanslara çiftler birlikte katılırlar.
 • Ücretler İle İlgili SGK Anlaşmanız Var Mı?
  Ücretler ile ilgili SGK anlaşmamız yoktur. Devletin kendi psikolojik danışmanlık hizmeti verdiği kurumlar dışında, hiç bir kurumla sigorta kapsamı bulunmamaktadır.
 • Randevuma Katılamayacağım Ne Yapmalıyım?
  Randevunuza katılamayacağınız belli olduğu zaman tarafımıza en geç 24 saat öncesinden bilgi vermenizi rica ederiz. Şayet seans iptal talebinizi seans gününde iptal etmek durumunda kalırsanız, terapist o günün seans ücretini talep etme hakkına sahiptir. Randevunuza habersiz gelmediğiniz takdirde, terapist yeni randevu oluşturmama hakkını da saklı tutar.
 • İlaç Tedavisi Uyguluyor Musunuz?
  Hayır. Klinik Psikologlar ilaç tedavisi uygulamamaktadır.

Sorularınıza cevap bulamadıysanız aşağıdaki formu doldurarak sorularınızı sorabilirsiniz.