Hakkımda

image
  • 0530 146 8563
  • bilgi@handeisin.com

Hande IŞIN

Klinik Psikolog

Merhaba, Ben Klinik Psikolog Hande Işın. Psikoterapist ve Aile /Çift Danışmanıyım. Lise eğitimimi İstanbul Amerikan Robert Kolej’de, Psikoloji lisansımı Orta Doğu Teknik Üniversitesinde 2006 senesinde Yüksek Onur derecesi ile bölüm ikincisi olarak tamamladım. Yüksek eğitimime Boğaziçi Üniversitesinde Tüketici Psikolojisi, Uluslararası Pazarlama ve Finans alanları temelinde Executive MBA Yüksek Lisans eğitimi alarak devam ettim ve bir süre alanının lideri uluslararası şirketlerde yönetici olarak çalıştım. 

Bireylerle olan çalışmalarıma koçluk yaparak başladım. 2010 senesinden beri bireylerle çalışıyor ve 2013 senesinden beri mesleğimi kendi ofisimde icra ediyorum.

Mesleki eğitimlerimi, Aile Danışmanlığı üzerine İstanbul Üniversitesinde sertifikasyon ve süpervizyon sürecinden geçerek ilerletmeye başladım. Sonrasında Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Psikodinamik Psikoterapi ve Kabul ve Kararlılık Terapisi ve Şema Terapi üzerine eğitimler aldım. Alanımdaki yüksek lisans eğitimimi İstanbul Esenyurt Üniversitesinde, “Depresyon Tedavisinde Kabul ve Kararlılık Tedavi Yöntemi Uygulanışı” konusu üzerine yaparak başarı ile tamamladım. Psikoterapi çalışmalarımı ağırlıklı olarak Şema terapi üzerine temellendirerek Mindfulness, Kabul ve Kararlılık Terapisi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi yöntemleri ile harmanlayarak kullanıyor eklektik bir yaklaşımla yetişkin ve çiftler ile çalışıyorum.

Uluslararası ISST onaylı Şema Terapisti olma sürecinin son basamağındayım. Aynı zamanda ana dili Türkçe olmayan danışanlar ve Aile/çiftlerle İngilizce dilinde de psikoterapi yapmaktayım.

image