Hakkımda

image
  • 0530 146 8563
  • bilgi@handeisin.com

Hande IŞIN

Klinik Psikolog, ISST Onaylı İleri Düzey Şema Terapisti

Merhaba, Ben Klinik Psikolog Hande Işın. ISST Onaylı İleri Düzey Şema Terapistiyim. Lise eğitimimi İstanbul Amerikan Robert Kolej’de, Psikoloji lisansımı Orta Doğu Teknik Üniversitesinde 2006 senesinde Yüksek Onur derecesi ile bölüm ikincisi olarak tamamladım. Yüksek eğitimime Boğaziçi Üniversitesinde Tüketici Psikolojisi, Uluslararası Pazarlama ve Finans alanları temelinde Executive MBA Yüksek Lisans eğitimi alarak devam ettim ve bir süre alanının lideri uluslararası şirketlerde yönetici olarak çalıştım. 

2010 senesinden beri bireylerle çalışıyor ve 2013 senesinden beri mesleğimi kendi ofisimde icra ediyorum.

Mesleki eğitimlerimi, Aile Danışmanlığı üzerine İstanbul Üniversitesinde sertifikasyon ve süpervizyon sürecinden geçerek ilerletmeye başladım. Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi gibi terapi eğitimleri aldıktan sonra Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimimi İstanbul Esenyurt Üniversitesinde, “Depresyon Tedavisinde Kabul ve Kararlılık Terapisi Uygulanışı” konusu üzerine yaptığım projeyle bitirdim. Dr. Alp Karaosmanoğlu'ndan aldığım Şema Terapi eğitimi sonrasında Şema Terapi'yi ana çalışma yöntemi olarak benimseyerek ilerlemekteyim. Dr. Paul Kasyanik ve Dr. Elena Romanova'dan Grup Şema Terapisi, Dr. Eckhard Roediger'den Çiftlerle Şema Terapisi gibi farklı alt dallarında da eğitimler aldım.

Bireyler ve çiftlerle olan çalışmalarıma İstanbul Avrupa yakasındaki kendi kliniğimde, pandemi döneminden bu yana online olarak devam etmekteyim. Aynı zamanda ana dili Türkçe olmayan danışanlar ve Aile/çiftlerle İngilizce dilinde de psikoterapi yapmaktayım.

image